SEO

SEO - Search Engine Optimalization

SEO je vytváření webových stránek tak, aby textový obsah i struktura celého webu vyhovoval internetovým vyhledávačům jako je Google nebo Seznam. Cílem SEO je umístění webové stránky v nejvyšších pozicích při vyhledávání klíčových slov přes internetový vyhledávač.

Jak funguje SEO

Vyhledávací roboti jako Seznambot, Googlebot a jiné procházejí webové stránky, které pak analyzují a zaindexují do své databáze. Vzhledem k tomu, že každý vyhledávací robot pracuje odlišně, tak výsledek vyhledávání tedy závisí na metodě analýzy a inexace obsahu webových stránek. Vzhledem k tomu, že v ČR má majoritní podíl vyhledávač Seznam a Google, je tedy nejdůležitější optimalizovat obsah webu pro Seznambot a Googlebot.

Jak podpořit SEO

Dále je vhodné nově vytvořené webové stránky podpořit placenou reklamou. To se vyplatí alespoň v začátku, cca 6 měsíců. Placený firemní zápis na Seznamu, popřípadě sklik nebo Google adwords pomůžou v prvních dnech zvýšit návštěvnost stránek. Návštěvnost pak získává pro webovou stránku ranky (s-rank, page rank). Po získání ranků je stránka viditelná přes vyhledávače i bez použití placených reklam. Vždy ale záleží na konkurenci pro danou webovou stránku. Neméně důležitým prvkem je rezponzivita - zobrazení webu na různých zařízeních, což upřednostňují webové vyhledávače a tím se může Vaše stránka dostat na vrchol.